בשנים האחרונות עולם בתי הדפוס השתכלל והמכשור התקדם, כיום קיימות שיטות מגוונות של הדפסה  אחת מהן היא שיטת ההדפסה הדיגיטלית אשר מתאימה לקצב החיים המהיר שלנו ומספקת הדפסה תוך זמן קצר.

מהי שיטת הדפוס הדיגיטלי?

דפוס דיגיטלי הינה שיטת דפוס חדשנית המאפשרת הדפסה ישירה מפקודת מחשב הקורא את הקובץ הגרפי אל הנייר, בית דפוס דיגיטלי משתמש במכשור טכנולוגי מתקדם המאפשר להדפיס במהירות כל קובץ מהמחשב גם בכמויות קטנות של עותקים תוך כדי גמישות המאפשרת שינוי מידע, תוך כדי הדפסה ניתן ליצור עותקים שונים של אותו מוצר המודפס, אין צורך בשלבי ביניים ניתן לייצר את ההדפסה במיידי תוך זמן קצר.

דפוס דיגיטלי מתאים להדפסה במגוון פורמטים עבור מוצרים רבים כגון: כרטיסי ביקור, רול אפים, פולדרים, מדבקות, שלטים, הזמנות ועוד.

יתרונות הדפוס הדיגיטלי

מיידיות-לשיטה זו אין שלבי ביניים בית דפוס דיגיטלי מדפיס את העבודה באופן מידי.

מתאים לקצב החיים המשתנה- מהירות ההדפסה מתאימה לבעלי עסק המעוניינים בפרסומים שונים בפרקי זמן קצרים, נדרשת רק העברת קובץ אפשר גם באימייל לבית הדפוס לביצוע העבודה.

מצמצת את הפעולות הידניות- רוב המכשור המתקדם מאפשר פעולות נוספות כגון הידוק אוטומטי של הדפים באופן מדויק.

שדרוג –ניתן לבצע שדרוגים וגימיקים שונים עבור ההדפסה באמצעות דפוס דיגיטלי כגון הבלטות צבעים ועוד.

חסרונות הדפוס הדיגיטלי

מהירות ההדפסה פוגעת באיכות, ההדפסה הישנה מובילה לתוצאות מדויקות יותר יחסית למקור.

עלות ההדפסה הדיגיטלית בכמויות גדולות לא משתלם שכן התשלום לפי מספר דפים.

מהם ההבדלים בין דפוס ישן לדפוס דיגיטלי?

ההבדל בין בית דפוס מודרני לבית דפוס ישן הוא העניין הדיגיטלי, כיום כאשר מבקשים להדפיס חומר כל שהוא פרסומי לעסק או לעצב הזמנות לאירוע פונים לבית דפוס דיגיטלי, אנו יכולים לעצב את החומר המודפס באמצעות האינטרנט ולשלוח אותו במייל מבלי לטרוח להגיע לבית הדפוס כלל אלא בלחיצת כפתור, לעומת השיטה הישנה המכנית העובדת על עקרון דחיסת שמן ממים הדורשת הקפדה על הזנת צבע ומים במידה נכונה, מתיחה והברגה של לוחות הדפסה הזנת נייר המתאים לאופי ההדפסה, השיטה המכנית מתאימה לכמות גדולה של הדפסה כי אז המחיר הופך למשתלם יותר.

יש הטוענים כי עדיין הדפוס בשיטה הישנה מביא לתוצאות טובות מדויקות ונאמנות יותר למקור אך בעלי בית דפוס דיגיטלי מקצועיים ידעו להשוות את התוצאות ולהשיג איכות ודיוק בדפוס כמעט כמו בהדפס מכני.

 

מאמרים קשורים

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

יצירת קשר